skip to Main Content

Možné nastoupit na vlak (i s koly), který staví přímo v Bad Mitternorf a s ním jet např. do Hallstatt, Bad Ischl, Ebensee, Gmunden atd.

Ödensee – romantické jezero uprostřed lesů – v létě možnost koupání (dostupnost: pěšky, na kole, autem – parkoviště vedle jezera)  – 7,5 km, 34 minut na kole.

Salzastausee – přehrada na řece Salza – krásné výhledy, nadšení cyklisté mohou objet celé pohoří Grimming (cca 30 km, 2x náročné stoupání před obcí Tauplitz). Na řece Salza možnost raftingu – vzdálenost na přehradu 10 km – 45 minut na kole.

Kulmhof – skokanský můstek – po cestě údolím do Tauplitz – pohled z můstku – 7,5 km k patě můstku – 31 minut na kole + 30 minut výšlap na vrchol můstku odměněný překrásným výhledem.

Tauplitzalm – v zimě na sjezdovky, v létě lanovkou (možno i s koly) na náhorní plošinu se šesti překrásnými vysokohorskými jezery – 9,4 km k lanovce v Tauplitz, 39 min. na kole + vyvezení s kolem na Tauplitzalm – 30 min. Sjezd z Tauplitzalm do Sonnenalmu po alpské magistrále z kopce – 15 km kolem za 30 minut.

Grundlsee – krásné jezero, možnost koupání, vhodné spojit s návštěvou známého lázeňského letoviska Bad Aussee . Grundlsee je vysokohorské jezero ležící v nadmořské výšce 708  metrů v štýrské části Solné komory – 12, 5 km, na kole 90 minut (2x náročnější stoupání).

Hallstatt – městečko (1 500 obyvatel) na jz. břehu stejnojmenného jezera se tísní na úzké naplavenině Mlýnského potoka na strmých svazích skalnatého úpatí Dachsteinu, dosahujícího do výšky 2 995 m n.m. Malebná poloha činí Hallstatt jedním z nejoblíbenějších turistických středisek Solné komory; historické město pod UNESCO; lze vyjet lanovkou nad město a kochat se výhledem na město i jezero; jezero lze objet na kole (cca 30 km) – nenáročná trasa, z velké části po cyklostezce.

Autem ze Sonnenalmu je to 29 km, cca 30 minut jízdy překrásnou krajinou.

Dachstein v létě –  autem na parkoviště v Obertraunu 24 km, cca 25 minut, pak lanovkou na severní stranu Dachsteinu cca 30 minut.

Attersee a Mondsee – autem 60 km.

Mondsee – autem 77 km, 70 minut, jezero lze celé objet na kole cca za 2 hodiny – celkem 30 km zpravidla po cyklostezkách mezi luxusními budovami.

Traunsee – v kempu městečka Ebensee skvělé podmínky pro surfkiting, koupání – 57 km, 45 minut jízdy autem.

Bad Ischl – krásné lázeňské městečko – 40 km, 30 minut jízdy autem.

Wolfgangsee – 52 km, 45 minut jízdy autem, jezero lze do ¾ objet na kole, pak přívozem s koly na druhou stranu.

Back To Top