skip to Main Content

Nejbližší zimní  cíle pro sjezdové lyžování, snowboarding i běžkaře

Tauplitz/Bad Mitterndorf, Planneralm, Riesneralm nebo Kaiserau můžete využívat v rámci jednoho společného skipasu, více info na webových stránkách www.schneebaerenland.com. Společný skipas je možné zakoupit i pro lyžařskou oblast Loser. Ten zahrnuje kromě oblasti Loser také Dachstein West, Feuerkogel Ebensee, Dachstein-Krippenstein a St. Martin, Lungötz a Abtenau.

Nedaleko (cca 30 min) naleznete světoznámé lyžařské centrum Schladming, které patří mezi TOP 5 alpských lyžařských regionů. Vyznavači freeride si přijdou na své v Krippenstein.

 

Tauplitz/ Bad Mitterndorf                900 – 1965 m n.m.

42km sjezdovek, sáňkařská dráha s půjčovnou sáněk.

Areál je dostupný přímo z Bad Mitterndorf.

U apartmánového domu č. 3 je zastávka skibusu (zdarma).

Autem z Bad Mitterndorf – cca 500 m za centrem obce doleva na Alpenstrasse přes mýtnici na odstavné parkoviště. S platným skipasem je parkovné i mýtné zdarma. Skipasy se kupují přímo u mýtnice, vracejte zpět na stejném místě (je tam automat).

Oficiální web střediska

 

Planneralm                1600-2200 m n.m. (vzdálenost 34 km)
Nejvýše položená lyžařská vesnice ve Štýrsku, 100% přírodní sněhový ráj. Výborně připravené široké sjezdovky uspokojí nejnáročnější lyžaře. Kvalitní sníh i v jarních měsících. Součástí střediska je snowboardingový freestyle park a sáňkařská dráha. Resort disponuje 16 km sjezdovek.

Mezi sjezdovkami jsou freeridové terény, snadno dostupné a zabezpečené proti lavinám. Parkování u sjezdovek a vleků zdarma. Malý, poklidný a přehledný areál.  Ve spodní části Planneralmu je snowpark s překážkami a skoky.

Z Bad Mitterndorfu směr Trautenfels, Irdning, Donnersbach, odbočit doprava a stoupat do 1600 m n.m.

Oficiální web střediska

 

Riesneralm                   980-1990 m n.m. (vzdálenost 33 km)

30 km upravovaných sjezdovek. Převaha modrých, ale nepříliš širokých sjezdovek, přehledné červené i závodní černá trať. Součástí areálu je i freeride a rozsáhlá cvičná louka.

Z Bad Mitterndorfu směr Trautenfels, Irdning, Donnersbach, údolím pokračovat až ke středisku. Parkování zdarma.

Oficiální web střediska

 

Kaiserau/Admont       1127-1400 m n.m. (vzdálenost 48 km)

Malý areál se třemi vleky a 3 km sjezdovek.

Oficiální web střediska

 

Loser/Altaussee              800-1800 m n.m. (vzdálenost 29 km)

33 km výborně upravovaných sjezdovek. Láká relativně stálým počasím a krásnými pohledy do údolí například na jezero Altausseer See, u kterého byl natáčen zatím poslední díl Jamese Bonda, film s názvem Spectre. Moderní šestisedačka, žádné fronty u vleků.

Běžkaři mohou využít pravidelně upravovaný okruh na Blaa Alm s celkovou délkou 7 km.

Z Bad Mitterndorfu do městečka Altaussee a dále dle ukazatelů na Sandling. Parkování zdarma.

Oficiální web střediska

 

Wurzeralm/Spital am Pyhrn        800-1870 m n.m. (vzdálenost 42km)

22 km sjezdovek, výborně uměle zasněžovány.

Areál se nachází v blízkosti dálnice na Graz a je jedním z nejbližších alpských středisek. Je považován spíše za rodinné středisko, ale je vyhledáván i freeridery.

Oficiální web střediska

 

Schladming (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm)  745-2015 m n.m. (vzdálenost 40 km)

Schladming patří mezi 5 nejlepších alpských lyžařských regionů. Z Bad Mitterndorfu je pohodlně dostupný Haus-Ennstal (30 min.), kterým toto středisko začíná. Ve všech 4 částech tohoto střediska se lyžuje na jeden skipas bez sundání lyží. Celý Schladming má 123 km sjezdovek. Jedná se o lyžařský ráj, kde nejdelší sjezdovka měří přes 8 km. Je nutné počítat s dražšími skipasy proti ostatním menším střediskům v okolí, ale za všechny služby, které zde zaplatíte, dostanete odpovídající protihodnotu.

Bližší informace o sjezdovkách a městečku najdete na odkazu: Schladming – lyže a zábava.

 

Krippenstein      608-2100 m n.m. (vzdálenost 26 km)

Lyžařská oblast Krippenstein v pozadí s Dachsteinem splní veškeré Vaše sny o freeridingu. Daleko od masového turismu na svazích 2.100 m vysokého Krippensteinu si můžete nerušeně vychutnat jízdu panenskou přírodou s drsně půvabnými, dobře upravenými a liduprázdnými svahy. Je zde i 11 km dlouhý sjezd – nejdelší v Rakousku. Klidně vezměte s sebou i přátele nehodící se do hlubokého sněhu – i pro začátečníky a děti je na Krippensteinu malá, leč více než milá nabídka.

Oficiální web střediska

 

Gosau                900-1650 m n.m. (vzdálenost 45 km)

Skiareál Gosau – Dachstein West je oblíbeným rodinným lyžařským areálem – jsou zde jednoduché až středně obtížné dobře udržované sjezdovky.Lanovky z údolních středisek Gosau a Russbach zpřístupňují mírné až středně prudké stráně do výše 1 650 m n. m. Nejkvalitnější sněhové podmínky bývají díky severozápadní orientaci svahu v Russbachu. Toto středisko nabízí celkem celkem 77 km sjezdových tratí.

Kromě dobře udržovaných sjezdovek si můžete užít i pěkných výletu po běžeckých tratí nebo četné sáňkařské dráhy. Pro děti je připravený dětský lyžařský park se zajímavými atrakcemi např. sněhový kolotoč či ledová věž.

Oficiální web střediska

 

Dachstein Gletscher (ledovec)       2296-2700 m n.m. (vzdálenost 53 km)

Ledovec na Dachsteinu nabízí 4km sjezdových tratí. Zkušení lyžaři určitě využijí na Dachsteinu nabídku senzačního freeridu. Sportovci mají dále k dispozici mezinárodní letní tréninkové centrum běžců na lyžích s 15 km upravených a značených běžeckých stop a také snowpark. Kromě toho se nabízí řada možností lyžařských túr.

Horní stanice Hunerkogel s moderní samoobslužnou panoramatickou restaurací patří k nejkrásnějším vyhlídkám ve Východních Alpách. Nesmíme také zapomenout na jedinečné atrakce jako dachsteinský zavěšený most Sky Walk a ledový palác.

Oficiální web střediska

Back To Top